معرفی تراس شیشه ای تاشو

تراس به فضایی از خانه گفته می شود که بدون سقف است و برای استراحت و وقت گذراندن می توان از آن استفاده کرد. بسیاری از افراد اهمیت زیادی به تراس های خانه یا محل کار خود می دهند، از این جهت آن را با وسیله های مختلف دیزاین می کنند. برخی از افراد دوست دارند تا گل و گیاه در آن قرار دهند و در واقع یک فضای سبز کوچک درست کنند، برخی نیز مبل و صندلی در آنجا قرار می دهند تا برای استراحت به آنجا بروند حتی برخی نیز برای خواب به تراس ها پناه میبرند، مخصوصا در بهار و تابستان که هوا گرم است. این را می دانیم هر چقدر تراس ها شیک تر دیزاین شوند، همان قدر بیشتر بر روی فضای بیرونی و حتی داخل خانه تاثیر می گذراند. یکی از تراس های محبوب و زیبایی که بسیاری از افراد آن را برای خانه های خود به کار برده اند تراس شیشه ای تاشو است. تراس های شیشه ای تاشو به نام های تراس آکاردئونی و دوتایی معروف است. در این مطلب ما به معرفی تراس شیشه ای تاشو می پردازیم و همچنین مزیت های آنها را توضیح خواهیم داد.

 

 

تراس شیشه ای تاشو چیست ؟

 

تراس شیشه ای تاشو چیست

 

تراس شیشه ای تاشو به چند پنل شیشه ای گفته می شود که به یکدیگر متصل هستند زمانی که بخواهید آن را باز کنید این پنل ها بر روی یک دیگر جمع می شوند و زمانی که می خواهید آن را ببندید، پنل ها از هم جدا می شوند. این پنل ها همگی در یک راستا و در کنار یکدیگر قرار گرفته و ظاهری بسیار شیک و جذاب دارند. قفلی بر روی اولین شیشه نصب می شود تا باز و بسته شود و به نوعی آن را در برابر باد و اثرات آن مقاوم سازد. سیستم تراس تاشو با حرکت شیشه بر روی ریل های آلومینیومی عمل می کنند و همه شیشه ها در یک طرف تراس جمع می شوند.

تراس شیشه ای تاشو، تراس ساختمان های بزرگ چه ساختمان های مسکونی و چه ساختمان های اداری را پوشش می دهد. این تراس های شیشه ای در برابر باد یا باران های ناگهانی مقاوم هستند.

 

نحوه نصب تراس شیشه ای تاشو

 

تراس شیشه ای تاشو

 

نصب این نوع تراس بستگی به نحوه استفاده و مکان مورد نظر دارد. در واقع برای ساختمان های مسکونی یا ساختمان های اداری یا محیط های کاری و رسمی این تراس ها متفاوت هستند و اصلی ترین تفاوت تراس ها در نوع جمع شدن آن ها است. در برخی مدل ها ساختار باید فلزی باشد که در آن شیشه نصب شود. نکته مهم این نوع مدل این است که باید همه اجزای پنل متعادل باشند، تا باعث شود شیشه ها بدون هیچ لرزشی باز و بسته شوند.

در تراس های شیشه تاشو باران، برف و سایر عوامل نفوذ نمی کند. در عین حال تراس های شیشه ای می توانند به عنوان یک عایق عالی در برابر سر و صدا، گرد و غبار، حشرات و حیوانات و سایر عوامل محیطی عمل کند.

اگر بخواهیم به زمان نصب تاین نوع تراس اشاره کنیم، نصب این نوع تراس ها بسیار آسان است و در صورت آماده بودن ساختار فلزی اولیه، می توان آن را در کوتاه ترین زمان نصب کرد.

 

مزیت های تراس شیشه ای تاشو چیست ؟

اصلی ترین سوال می تواند این باشد که آیا تراس شیشه ای تاشو مزیت به خصوصی دارد که آن را برای محیط کار یا منزل خود انتخاب کنیم؟ در پاسخ باید گفت علاوه بر مزیت های به خصوص تراس شیشه ای تاشو، در کل تراس های شیشه ای نمای عالی دارند و شکل و ظاهر خوبی را به دکوراسیون یک محیط می بخشند. اما اگر بخواهیم به صورت جزئی به مزیت های آن اشاره کنیم باید بگوییم که امروزه نصب این نوع تراس بسیار رواج پیدا کرده است. پنل های عمودی بدنه اصلی تراس شیشه ای را تشکیل می دهند که در نهایت یک منظره عالی در شرایط مختلف آب و هوایی برای شما و اهالی خانه فراهم می کند.

 

مزیت های تراس شیشه ای تاشو

 

یکی دیگر از مزیت های تراس تاشو این است که می توان از هر پنل جدا از سایر پنل ها استفاده کرد. مزیت دیگر آن نظافت و نگهداری آسان است. این تراس ها برای نظافت و تمیز کاری آسان هستند و هیچ زحمتی برای تمیز کردن به دنبال ندارند. شیشه ها ایمن و بادوام هستند. این شیشه ها مانع از اتلاف سرما و گرما می شوند و دوام آن ها بسیار زیاد است. تراس های شیشه ای تاشو قفل های بسیار مقاومی دارند. در صورت بسته بودن این شیشه ها انرژی خانه ذخیره می شود‌، در واقع این تراس ها به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی مقرون به صرفه هستند. یکی از مهم ترین ویژگی های این تراس و ظرافت آن است. زمانی که از این نوع تراس ها برای محیط کار یا خانه خود استفاده کنید متوجه نمای عالی که بوجود آورده است می شوید. این نوع تراس ها انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها یک ویژگی خاص دارد. در واقع انواع مختلف تراس های شیشه ای عملکرد های مختلفی دارند که شما باید با توجه به نیاز های خود از بین آن ها انتخاب کنید. تراس شیشه ای تاشو جزو یکی از زیباترین تراس هاست که کار با آن راحت و ساده است.

 

تازه ترین مقالات

دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید