شیشه‌ تاشو تراس چیست؟

تراس یا بهار خواب از قدمیترین اجزای معماری سنتی ایرانی است و با وجود آنکه شیوه احداث آنها این روزها تغییراتی داشته اما هدف از ایجاد آن فضایی غیر مسقف است که تا حدودی آسمان را ببیند، فضایی که اغلب بالاتر از کف حیاط یا فضای بیرون است و حداقل سه طرف آن رو به فضای بیرون باز است. در قدیم این فضا در فصول معتدل برای استراحت استفاده می‌شده و گاهی سفره‌های غذا در این محل پهن میشده. بنابراین فضای آن اغلب تا حدودی بزرگ و نیم دایره شکل بوده است و جز مشاعات منازل محسوب می‌شده. این روزها معماری خانه‌های ما تغییرات اساسی کرده است. فضای حیاط و حوض خانه‌ها که اغلب بهارخواب رو به سوی آنها ساخته می‌شد به کلی حذف شده و متراژ خانه‌ها به گونه‌ای است که امکان ایجاد فضایی با وسعت زیاد را نمی دهد. هوای پاک و معتدل در اغلب شهرهای ایران دست نیافتنیست و تمایل به ایجاد تراس در ساختمان‌ها را کم کرده. اما واضح است که وجود فضای تراس یا فضاهایی مشابه آن حتی  بر روی بام خانه‌ها یا به صورت مشاع در آپارتمان‌های چهار یا پنج طبقه تحول بسیار زیادی را در فضای خانه و روحیات ساکنین به وجود می‌آورد اگر امکان ایجاد موانع موجود برطرف شود فضای تراس بسیار دلنشین خواهد بود.

تراس‌های امروزی

 تغییرات به وجود آمده در معماری امروز عملا تراس را ترکیبی از بالکن به صورت مشاع و غیر مسقف در برخی ساختمان‌ها یا فضایی بر روی بام منازل به صورت ترکیبی از روف‌گاردن و تراس تبدیل کرده است که با توجه به این تغییرات لزوم استفاده از حائلی میان فضای ایجاد شده با محیط بیرون بیش از پیش حس می‌شود و علاوه بر آن تمایل به استفاده از گیاهان و گلدان‌های خانگی و حتی نگه‌داری از حیوانات خانگی سبب شده محیطی تا حدودی گلخانه‌ای مورد نیاز باشد که قابلیت حرکت پنجره‌ها بازشدن فضا را نیز به ساکنین بدهد.

 

شیشه‌های ایمن برای تراس

با توجه به مجموعه تقاضاهای موجود در خانه‌های امروزی قدم اول ایجاد حائلی شیشه‌ای اجتناب ناپذیر است. وجود شیشه یا آبگینه در معماری سنتی ایرانی رواج فراوان داشته. المان‌هایی مانند استحکام شیشه و قدرت آن در ایجاد عایق مناسب صوتی و حرارتی و جلوگیری از گرد و غبار نیز کاربردهای دیگری است که در شیشه‌های امروزی باید مورد توجه قرار گیرد. بعلاوه ایمنی شیشه‌ها هنگام شکسته شدن نیز بسیار مورد توجه است. فرض کنید در حال رسیدگی به گیاهان در تراس هستید و سنگی به طرف شیشه پرتاب شود. اگر از شیشه های سکوریت استفاده نشده باشد قطعا شیشه به سمت داخل شکسته می‌شود و سنگ از شیشه عبور می‌کند. اگر از ضربه سنگ در امان بمانید قطعا خرده شیشه‌ها به شما آسیب جدی وارد خواهد کرد. اما در  شرایطی که از شیشه سکوریت استفاده شده باشد، در صورت ضربه سنگ ، شیشه به حالت تار عنکبوت ترک می‌خورد، سنگ از شیشه عبور نمی‌کند و حتی در صورتی که شیشه خرد شود به سمت داخل پرتاب نخواهد شد. ضریب ایمنی شیشه در مواردی که ارتباط مستقیم با ساکنین وجود دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. خصوصا در مناطق زلزله خیز شیشه‌های سکوریت به میزان قابل توجهی از آسیب به ساکنین جلوگیری خواهد کرد.

 

لزوم استفاده از شیشه‌های تاشو در تراس

واقعیت اینجاست که کاربرد پنجره‌های معمولی برای تراس آنرا کاملا از ماهیت و کاربرد اصلی خود دور خواهد کرد و فضا را مانند اتاق در بسته شیشه ای می‌کند که بخش زیادی از ارتباط افراد را با محیط بیرون قطع خواهد شد. بنابراین وجود پنجره‌های معمولی در تراس کار هوشمندانه‌ای نیست.

چاره‌کار استفاده از شیشه تاشو برای تراس است. شیشه‌های تاشو علاوه بر مزایای استفاده از پنجره شیشه‌ای و وجود حائل به طور کامل شما را از منظره و نور آفتاب بهره‌مند می‌کند و علاوه بر آن در صورتی که بخواهید کاملا به صورت آکاردئونی جمع شده و فضای تراس را کاملا باز خواهد کرد.

پیشنهاد شرکت شیشه بالکن سهند برای تراس‌های شما استفاده از شیشه‌های تاشو است. شرکت ما بهترین مواد را از کشورهای پیشرو در زمینه تولید در و پنجره وارد کرده و با دقت و مهارت بالای متخصصان و طبق اصول علمی مونتاژ می‌کند. قدم اول تماس با ماست تا طراحان متخصصان ما از فضای مورد نظر شما بازدید کنند. پس از بازدید بر سر طرح مورد نظر بر اساس سلیقه شما بین طراحان و متخصصان توافق ایجاد کرده و اندازه‌گیری‌ها انجام خواهد شد. از این مرحله بعد همه چیز را به شرکت ما بسپارید. بهترین کیفیت یراقالات و بهترین جنس شیشه سکوریت با دقت سرهم می‌شود و براساس طرح خانه شما تنظیم خواهد شد. هنگام نصب مجموعه‌ای تکنسین‌های باتجربه اقدام به نصب خواهند کرد که در صورت وجود هر گونه مشکل غیرقابل پیش بینی در حین اجرا با توجه تجربه و تخصص بالای تکنسین‌های ما بتوانند راه‌حل مناسب را بیابند تا طرح دقیقا همان طور که مشتری خواسته اجرا شود و پنجره‌ها بدون کوچکترین آسیب و یا درزی از اطراف سر جای خود قرار گیرد. با توجه به آنکه احتمالا در بیش‌تر موارد تمایل خواهید اشت که تراس را کاملا باز بگذارید باید ملزومات پنجره‌های تاشو تراس به گونه‌ای باشد که نرم و بدون کوچکترین صدا و مزاحمتی بتوان اقدام به جمع کردن آنها کرد. برای این کار نیازی نباشد که انرژی زیادی مصرف شود و حتی بچه‌های خانواده بتوانند به راحتی و بسیار ایمن ، تمامی پنجره تراس را به شکل آکاردئونی جمع کند. شرکت شیشه بالکن سهند افتخار دارد بهترین کیفیت یراقالات را از کشور ترکیه وارد و کند و بهترین طرح و اجرا را در اختیار هموطنان قرار دهد.

پس از نصب، شما فضایی خواهید داشت که در صورت بسته بودن شیشه، تراس 100 درصد از گزند آلودگی و گرد و غبار از اطراف دور می‌ماند. نور خورشید بیش‌ترین مقدار ممکن در اختیار شما قرار خواهد گرفت و فضایی ایده‌آل برای گل‌گیاه و گلدان‌های شما خواهد بود. حتی در صورتی که از پرنده نگه‌داری می‌کنید می‌توانید پرندگان خود را در این فضا آزاد بگذارید. اگر حیوان خانگی شما نیاز به فضایی برای خود دارد، این تراس‌ها ایمن و ایده‌آل خواهد بود. اگر دوست دارید صبحانه خود را در فصل بهار در تراس صرف کنید به راحتی همه پنجره‌ها را باز کنید، پس از چند ثانیه هیچ اثری از مانع بین شما و طبیعت نخواهد بود. اگر یک روز بارانی دوس دارید فضا تا حدودی گرم باشد و بنشینید و از بارش باران لذت ببرید، یکی از پنجره‌ها را باز بگذارید و سیستم گرمایشی کوچکی در تراس قرار دهید. گرمای مطبوع و در عین حال هوای تازه را با هم در اختیار خواهید داشت. روزهای طوفانی و پر از گرد و غبار دیگر شما را نگران نخواهد کرد. روزهای یخبندان نیز گیاهان شما را تخریب نخواهد کرد.  با اعتماد به شرکت شیشه بالکن سهند فضایی ایمن و آزاد را در خانه‌های خود تجربه کنید.

 

بیشتر بدانید:

آشنایی با شیشه متحرک بالکن

معرفی تراس شیشه ای تاشو

6 مزیت شیشه بالکن تاشو

معرفی انواع طراحی تراس شیشه ای

شیشه‌های تاشو تراس

 

تازه ترین مقالات

دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید