تاثیر شیشه‌های بالکن در جلوگیری از اتلاف انرژی

پس از انقلاب صنعتی در جهان انفجاری در تولیدات و صنعت پدید آمد و جهان شروع به مصرف سرسام‌آور سوخت‌های فسیلی کرد. سوخت‌هایی که همه می‌دانستند رو به پایان است و امروزه در وضعیتی قرار داریم که اتمام این سوخت آنچنان دور از انتظارمان نیست. بعلاوه حجم بالای استفاده از سوخت و انرژی پدیده گلخانه‌ای زمین را تشدید کرده که گرمایش زمین تغییرات هولناک آب و هوایی را در پی خواهد داشت. علاوه بر همه اینها ایجاد آلودگی نیز از پیامدهای استفاده بی‌رویه از سوختهای فسیلی است. حدود 20 سال است که بالا رفتن قیمت سوخت و انرژی مردم کشورهای پیشرفته را به فکر استفاده از منابع کم مصرف و ایجاد عایق در منازل خود کرده. یکی از اولین دستورالعمل‌ها برای ایجاد عایق حرارتی و برودتی درمنازل مربوط به کشور آلمان است که در سال 1969 تدوین شده و هر 5 سال یکبار بر اساس تکنولوژی روز تجدید شده اشت. درپدیده ساخت و ساز در سال‌های اخیر یکی از مهم‌ترین فاکتورها در ساخت و انتخاب مصالح، ایجاد عایق مناسب حرارتی و برودتی در منازل است. هزینه‌ای مضاعف  که بر دوش ساکنین گذاشته می‌شود اما با کاهش مصرف انرژی، این هزینه به سرعت جبران خواهد شد.در این مقاله سعی شده به تاثیر شیشه بالکن بر کاهش مصرف انرژی پرداخته شود.

 

پنجره‌ها مقصر اتلاف انرژی

با توجه به مطالعات صورت گرفته یکی از بخش‌های تعیین کننده در منازل که مقصر اصلی اتلاف انرژی خواهد بود در و پنجره‌ها و درزهای آنهاست. در واقع تنها جنس شیشه نیست که حجم بالایی از انتقال حرارتی را سبب می‌شود بلکه بی نظمی در نصب و مشکلات قاب و پانل و تجهیزات جانبی نیز سبب شده مقدار قابل توجهی از انرژی تلف شود. بر اساس مطالعات انجام شده 15 تا 30 درصد اتلاف انرژی از پنجرهاست. تصور کنید خانه شما بالکنی بزرگ با پنجره‌های وسیع داشته باشد. آنگاه اتلاف انرژی شما حتی تا 50 درصد از شیشه نیز دور از انتظار نخواهد بود. با وجود منابع گسترده سوخت در ایران متاسفانه بحث صرفه جویی انرژی توسط مردم آنچنان که باید جدی گرفته نمی‌شود. تا اینکه قیمت گاز و برق مصرفی در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرد و مشتریان پر مصرف را ملزم به پرداخت پول بیشتر با توجه به مصرف به صورت پلکانی شده‌اند. دستورالعمل ملی ساخت و ساز در مبحث 19 سازندگان خانه‌ها را ملزم کرده است که از بیشترین عایق ممکن برای مصالح ساختمان و در و پنجره‌ها استفاده کنند.

 

استفاده از شیشه بالکن با کیفیت از اتلاف انرژی می‌کاهد

در سال‌های اخیر با توجه به تغییر در شکل بالکن‌ها و تراس‌های ساختمان وسعت استفاده از شیشه بالکن افزایش یافته. بر همین اساس مسائلی مانند ایمنی شیشه‌ها و عایق گرما و سرما و صوت نیز بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از شیشه‌سکوریت در بالکن‌ها برای تامین امنیت اجتناب ناپذیر است اما چاره ایجاد عایق در شیشه‌بالکن، استفاده از شیشه‌های دوجداره و عایق گرما و سرما است. شرکت شیشه بالکن سهند در ساخت شیشه‌های بالکن خود از شیشه‌های سکوریت 6 میل استفاده می‌کند تا بالاترین میزان عایق را در سطح وسیع شیشه‌های بالکن به شما هدیه دهد. ایجاد عایق مناسب در خانه به میزان قابل توجهی از مصرف انرژی برای گرمایش یا سرمایش خانه می‌کاهد. شرکت شیشه بالکن سهند به جرات ادعا می‌کند که شیشه‌های مصرفی و پانل‌های استاندارد آن می‌تواند تا 60 درصد از اتلاف انرژی نسبت به نمونه‌های مشابه بکاهد. این شرکت وارد کننده یراقالات پنجره از کشور ترکیه است و کار مونتاژ، طراحی و نصب آنها را با دقت و استفاده از متخصصان مجرب بر عهده دارد. پانل‌ها و ملزومات با کیفیت و استفاده از تکنولوژی روز دنیا بالاترین کیفیت را ارائه می‌دهد که در کنار کاربرد آسان هزینه‌های اضافی را نیز به شما برمی‌گرداند.

تصور کنید خانواده‌ای 4 نفره هستید و از مشترکان پر مصرف گاز که ماهیانه مبلغ قابل توجهی را هزینه مصرف گاز برای خانه می‌کنید یا در صورت استفاده از سیستم‌های برقی به همین میزان پول برق می‌دهید. با توجه به تاثیر 40 درصدی پنجره در اتلاف انرژی در صورتی که از پنجره‌های وسیعی در خانه استفاده میکنید در صورت استفاده از سیستم شیشه بالکن سهند حدود 30 تا 50 درصد از میزان اتلاف انرژی در خانه شما کاسته خواهد شد. با توجه به افزایش قیمت تصاعدی مشترکان پر مصرف کاهش قابل توجهی در پرداختی ماهیانه شما به وجود می‌آید تا پایان سال مقدار قابل محاسبه‌ای از هزینه‌ها برای شما صرفه جویی میشود. در واقع استفاده از شیشه بالکن سهند هزینه‌ای است که در نهایت به جیب شما برگردانده می‌شود. علاوه بر آنکه مصرف بالای انرژی خیانتی است در حق نسل‌های آینده و تخریب محیط زیست را به دنبال خواهد داشت و وظیفه هر خانواده‌ای است که به این امر توجه ویژه نشان دهد.  نصب شیشه بالکن سهند به شما امکان می‌دهد با صرف انرژی کمتر و در مدت کوتاه‌تری محیط مورد نظر خود را گرم کنید و فضایی دلنشین را برای خانه خود ایجاد کنید.

مزیت دیگری که استفاده از شیشه‌های با کیفیت سهند دارد ایجاد عایق صوتی است. آلودگی‌های صوتی این روزها آنقدر آزار دهنده شده که افراد کیلومترها از شهر دور می‌شوند تا لحظه‌ای سکوت را تجربه کنند. هر چه بالکن وسیعتر و شیشه‌های بزرگتری داشته باشید سر و صداهای آزار دهنده محیط بیرون بیش‌تر به داخل نفوذ می‌کند مگر آنکه از شیشه‌های با کیفیت استفاده کنید. کیفیت بالای پانل‌های شرکت شیشه بالکن سهند از لحظه نصب خود را نشان می‌دهد و زمانی که همه پنجره‌ها را می‌بندید همان لحظه کاهش آلودگی‌های صوتی را شاهد خواهید بود. خانه‌های امروزی آنقدر متراکم در تودرتو ساخته شده که اگر کودکان دو خانواده در محیط بیرون مشغول بازی کردن باشند دیگر امکان ندارد که از صدای آنها امکان استراحت برای شما به وجود بیاید. صدای ساخت و ساز و صدای ماشین‌ها آرامش روان و ذهن شما را به هم خواهد ریخت و سلامت روحی را به خطر می‌اندازد.  شیشه بالکن سهند با استفاده از شیشه‌های ایمن و پانل‌های با کیفیت این امکان را به شما می‌دهد تا بیش‌ترین میزان عایق صوتی را تجربه کنید و آرامش و سکوت به خانه‌های شما بازگردد.

انتخاب هوشمندانه مشتریان برای نصب شیشه‌های بالکن و تراس سهند افتخار ماست و ما متعهد خواهیم شد که بالاترین کیفیت را برای شما تامین کنیم.

 

بیشتر بدانید:

آشنایی با شیشه متحرک بالکن

ایجاد امنیت در بالکن

6 مزیت شیشه بالکن تاشو

شیشه بالکن مدرن

 

تازه ترین مقالات

دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید