از آنجایی که برقراری امنیت در بالکن هایتان از اهمیت بالایی برخوردار است، پس داشتن یک محافظ محکم در این روز ها امری ضروری است. اکثر مردم علاقه ای به نرده های بلند، تیره و حجیم ندارند، زیرا به گفته خودشان احساس زندانی بودن به آ ها دست می دهد و یا زیبایی نمای بیرونی خانه را به شدت به خطر می اندازد. برای این مسئله پیشنهاد ما به شما استفاده از حفاظ شیشه ای بالکن است، زیرا شیشه های مخصوصی برای این کار وجود دارند، که از دوام بالایی برخوردار هستند و علاوه بر امنیت بالا، زیبایی باور نکردنی به نمای خانه شما می بخشند. در ادامه چند نمونه از حفاظ شیشه ای بالکن را برایتان آورده ایم تا با هوشیاری تمام بهترین گزینه را برای بالکن خود انتخاب کنید و فریب فروشندگان را نخورید.

 

1) شیشه سیمی Wired Glass

شیشه سیمی Wired Glass

در میان انواع مختلف حفاظ شیشه ای بالکن، این نمونه جزو سنتی ترین آن ها محسوب می شود و در گذشته بیشتر در ساختار آسانسور و نورگیر ها نیز مشاهده می شد.

نکته قابل توجه اینجاست که در استاندارد سازی که در سال های اخیر و در کشور کانادا برگزار شده است، امنیت و مقاومت این شیشه را به شدت رد کرده اند و دیگر آن صلاحیت سابق را برای استفاده به آن نداده اند. به طور دقیق می توان گفت که از سال ۲۰۱۵ به بعد، دیگر این شیشه در ساختمان ها کارآیی سابق را ندارد و برای برقراری امنیت در بالکن شما به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 

2) شیشه حرارتی Tempered Glass

شیشه حرارتی Tempered Glass

برای تهیه حفاظ شیشه ای بالکن می توانید از شیشه حرارتی استفاده کنید، زیرا از این مدل اغلب در ساختار های نامرئی استفاده می شود. سطح این شیشه بسیار شفاف است که اکثرا به عنوان یک مدل نامرئی مورد استفاده قرار می گیرد و از بیرون، وجود آن به سختی قابل تشخیص است. با استفاده از این شیشه می توانید به راحتی از مناظر بیرون لذت ببرید و حتی متوجه وجود شیشه نیز نباشید و در عین حال امنیت بالکن خود را برای کودکان و حیوانات خانگی خود برقرار کنید. فقط مراقب باشید که به دلیل شفافیت بیش از اندازه، با آن برخورد نداشته باشید.

همچنین می توان گفت که این مدل در برابر تغییرات دما به خوبی مقاومت می کند و از سرد ترین تا گرم ترین دما را به راحتی و بدون ترک خوردن تحمل می کند. با گذر زمان، نیازی به تعویض و یا جایگزینی مجدد ندارد و حتی با رنگ آمیزی آن می توانید مقاومتش را دو برابر کنید.

مانند هر محصول دیگری، این نمونه نیز دارای معایبی است که از میان آن ها قیمت بالا و نیاز روزانه به تمیز شدن را می توان نام برد. همچنین به دلیل شفافیت شیشه های حرارتی، همه افرادی که بیرون از بالکن قرار دارند به راحتی می توانند داخل خانه را مشاهده کنند.

 

روش ساخت و ویژگی های شیشه های حرارتی

همانطور که از اسمش مشخص است، این شیشه با گرم و سرد کردن توسط کوره ساخته شده است که نشان دهنده مقاومت بالای آن است. با ۱۲۰۰ درجه فارنهایت این شیشه را گرم و در ادامه سریعا آن را سرد می کنند، بنابراین می توان به جرات گفت که از مقاومتی حدود ۴ برابر بیشتر از شیشه های معمولی برخوردار است.

نکته جالب درباره این نوع شیشه، نحوه شکستن آن است که بسیار سخت این اتفاق می افتد و در صورت بروز آن، به صورت تار عنکبوتی می شکند تا از افتادن اشخاص جلوگیری کند. همین ویژگی آن را به شدت برای حفاظ شیشه ای بالکن مناسب ساخته است.

 

3) شیشه لمینت Laminated Glass

شیشه لمینت

این نمونه از حفاظ شیشه ای بالکن، به دلیل ساختار بسیار خاص خود مورد توجه قرار گرفته است، زیرا در میان دو لایه شیشه می توانید شاهد یک لایه وینیل باشید که این ساختار را اغلب ساختار ساندویچی می نامند. این مدل حفاظ شیشه ای بالکن، با فشاری زیاد به یکدیگر متصل شده است که مقاومت خود را مدیون آن است، کاربرد گسترده ای در اتومبیل سازی (شیشه جلوی خودروی شما از این جنس است)، شیشه های عایق صدا و ضد گلوله دارد.

 در میان ذرات آن چسبندگی فوق العاده بالایی وجود دارد که از شکستگی آن ها جلوگیری می کند و در صورت شکستن، باز هم به یکدیگر متصل می مانند و مانند شیشه های معمولی به قطعات ریز تبدیل نمی شوند، که همین امر آن را به یک ماده بی نظیر برای ساخت حفاظ شیشه ای بالکن با ایمنی بالا تبدیل کرده است. در صورت شکستن آسیبی به شما نمی رساند. مونتاژ آن بر روی کار های مختلف بسیار آسان است و در برابر نوسانات مختلف دما مقاوم است.

با توجه به مطالب بالا و تحلیل آن ها در ذهنتان، کامل ترین و مناسب ترین شیشه را برای بالکن خود انتخاب کنید تا امنیت خانه و جان خود را تضمین کنید.

تازه ترین مقالات

دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید